22.4.11

ספר חדש לחג

אין כמו ריח של ספר חדש! הדפים הבתוליים שרק קוראים לך ללטף אותם, הרעש הקרנצ'י שנשמע כל פעם שאתה מעביר דף, אחחח.... 

בקיצור, בן- זוגי הנפלא קנה לי לכבוד חג החירות ספר אמנות אורבנית- "TRESPASS". הספר יצא שנה שעברה ואחד מכותביו הוא בנקסי האחד והיחיד.הספר מלווה בציטוטים של האמנים ובהסברים על התקופות השונות והמניעים של האמנים האורבנים. מתוך שלל התמונות והיצירות היו כמה שלכדו את עיני, עוררו בי השראה וגרמו לי לרצות לצאת לרחובות. הנה כמה מהם:בעולם בו המשמעות בfacebook עולה על המציאות ונראה כאילו הכל מתחיל ונגמר שם, אין ספק שהיצירה הזו מחזירה אותנו לקרקע ומזכירה לנו שאת מדינות העולם השלישי לא מעניין אם עשינו עליהם Like. פיליפו מינלי ריסס את מותגי העולם המודרני ב'סלמס' שונים ברחבי מדינות עולם שלישי והוא מציין שכתיבת השמות הללו באזורים כאלו מדגישה את הפער בין המציאות הוירטואלית לבין המציאות בה אנו חיים.הפרויקט הבא בהחלט מוכיח שלפעמים צריך להתרחק כדי להבין את כל התמונה!  טרגדיה שלמה בשלולית.


הפרויקט הזה שנקרא "A Tijuana garden" של האמן שאנן ספנהייק פשוט גורם לי לרצות לשתול אלפי פרחים במפגעים סביבתיים ברחבי התחנה המרכזית הישנה (אולי כדאי באמת ליזום פרויקט כזה...). האמן אמר על הפרויקט: "הפצעים הפתוחים ברחובות טיחואנה מציינים את כשלון האדם בנסיונו לאלף את הטבע".


כמובן, ואיך לא, גם Know Hope  שלנו מככב בספר ומיקמו אותו לא פחות ולא יותר בצמוד לאגדת האמנות האורבנית- קית' הרינג!

Know Hope
 חומרים : כפפות לטקס, ביוב וחשיבה מבעיתה!
Dan Witz
 JR ועבודותיו בברזיל תחת הכותרת "Women are heroes"  הצליחו לגרום לי לבהייה אדיוטית וממושכת בדף. אין מילים מלבד "איך לעזאזל הוא עשה את זה"!


JR- Brasil

הדף האחרון בספר הבהיר לי שאין מנוס מלבד לצאת לרחובות ולנסות בעצמי... בקרוב התוצאות.....

4D.ART

תגובה 1:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...