26.9.11

NOTES FROM INSIDE

אז כמו שוחרי תרבות רבים נשאתי פעמי לתערוכה "בפנים- אמנות רחוב בת"א" (Inside job:street art in Tel Aviv) בביתן הלנה רובינשטיין. בתערוכה מציגים 8 אמנים בולטים בביצה: 
Adi Sened, Ame72 , Broken fingaz, Foma, Klone, Know Hope,  Yochai Matos, Zero Cents


הרבה כבר נאמר עליה מאז שנפתחה ב- 25 לאוגוסט. עכבר העיר ביקרו אותה שהיא "מאכזבת מעט בעיקר בשל התפאורה המלאכותית שנכפתה על החלל" ובלוגרים שונים קטלו אותה על כך שהיא ממסדת ושמה בכלוב צורה אומנותית שניזונה מהרחוב


תחילה, בואו נסכים שמאותה סיבה שיותר מרגש לעשות סקס באזורים זרים ומוזרים, מרטיט יותר לפגוש ביצירות הללו בסמטאות אפלות ובכוכים חבויים. יש משהו בחיבור בין הזוהמה והטינוף של הרחוב התלאביבי ליצירות הקוויקי על הקירות העייפים שפשוט עושה לי את זה!  
עכשיו אפשר להמשיך- 

 Klone

מתחיל עם גרניקה מונוכרומית של פרק משיחי הנפרשת על פני קיר שלם - אהבתי: עזים "עבודת יד". לא אהבתי: מראה של סקיצה כללית חסרת צבע שתפקידה לכסות את הקיר.הכל בראש- ערימת ראשים מעיסת נייר יהדות וחיות אחרות - זאת הייתה בהחלט העבודה האהובה עלי מהיצירות שלו >>>
FOMA

כוח נשי, אמירות חזקות נגד הטרדות מיניות וטכניקה מסורתית משולבת בחלקי רהיטים שסיימו את תפקידם (זכו בגלגול נפלא לפיסת אומנות). אני בטוחה שלא רק לי היא הזכירה את ונוס של בוטיצ'לי שנוצרה ממפגשם של הים ואיבר מינו הכרות של אורנוס - תשוקה, יופי, אהבה, מיניות ואלמנט מטריד הינם חלק מרוב עבודותיה של Foma.זו היצירה שהכי תפסה את עיני וליבי. יצירה שאינה תלוית רחוב.  זוג עיניים חודרניות המבצבצות תחת מסיכת ארנב כך ניצבת לה דמות אנדרוגינית מהפנטת. רציתי לאחוז בה ולברוח!Broken Fingaz
ממש ללקק את האצבעות- פינת הממתקים של הצוות המעולה הזה פשוט עשתה לי את התערוכה. ממממ...
תמונות מהאתר שלהם:


ואחרון חביב שאני אתייחס אליו בפוסט הזה - Zero Cents
היחיד שבעיני יצר מעין עולם קטן משל עצמו המעביר את הצופה חוויה שונה מלבד ההתבוננות ביצירה - חוויה של סקרנות, מציצנות וחיטוט. זה מתחיל בציור קיר רוחני שמנסה לקרוא תיגר על אדישותו של הקיר ומסתיים בבקתה קטנה שצמחה מפינות החדר ונראית כאילו שכן בה אדם עם הרבה שלדים בארון.
בנוהל : הרבה שיניים, מילים הפוכות באנגלית שמתחילות מימין לשמאל והרבה creepy shit.

 

עיניים מהפנטות - מישהו אמר סטיגמטה?


לא סתם בלונדינית - בלונדינית עם שיניים


ציור מתוך תערוכת היחיד שלו -  5silent miles

DANCE- אינטרפרטציה מעניינת לבלרינה לסיכום - בחוץ או בפנים. ממוסחר או חתרני. מתיימר או אותנטי - חייב לתת לאומנים האלה הערכה על העבודה המתמדת והיצירות האוטודידקטיות המופלאות. אני אישית חושבת שהיה צריך לנצל באופן יותר כאוטי את המרחב ולנסות לשבור את האסתטיות הלבנה של המוזיאון ע"י טשטוש גבולות. הייתה כאן הזדמנות ייחודית להכניס את הרחוב למוזיאון ומה שנוצר זה התאמה של יצירות מוכרות לחלל מאורגן.
הרוח רוצה להתרומם אך לבסוף מוצאת עצמה יוצאת ומחפשת את החברים על הקירות המוכרים.4D.Art

2 comments:

  1. אהבתי את הרשימה ואת הצילומים, אציין שעבודות רוססו גם באופן שהם נעשים ברחוב על משקופים, מדרגות וקירוב שאינם כחלק מחללי התצוגה וניתן לצלם באופן חופשי, דבר בלתי אפשרי בתערוכה ממוסדת, כך שבמידה הרחוב הוכנס אל המוזיאון, מעבר לכך הפתיחה היתה משהו מלבב עם אלפי נכנסים ויוצאים במשך כל הפתיחה ופתיחה ארוכה מפתיחות רגילות, עם די ג'י, בירות חופשי ותצוגת עבודה של אנגלמאיר שהתגלה לאחר כשעה מהצבתה עד להורדתה ובשילוה הפגנה של אומנים שהקיפו את המוזאון כמחאה.

    השבמחק
  2. הי מתי, תודה רבה. חשוב לי מאוד לקבל תגובות וביקורת. אין ספק שמדובר בתערוכה שונה וייחודית שקוראת תיגר כלשהו על החלל הקונבנציונלי של המוזאון אך גם הבזקי הצבע שרוסס באזורים שונים נראה כאלו נעשו בצורה מודעת. סה"כ מדובר בניסיון מבורך ודמויות אהובות.
    שתהיה לנו שנה של יצירה וגילויים מרתקים (:

    השבמחק

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...