22.12.11

Through Jack's eyes


העיניים שלו, הדרך בה הן לוכדות אותך. מעבירות לך קשת רחבה של רגשות בהבעה אחת חדה! מכניסות אותך לעולם פנימי של אמן שהיצירה גועשת בכל וריד בגופו, אתה חש את הייסורים שבתהליך ואת אנחת הסיפוק שבהנחת כלי הכתיבה.  העיניים המצוירות דרך עיניו של ג'ק לא דומות לשום זוג עניים אחרות הן כל כך ריאליסטיות עד שגורמות לך להאמין כי הן מחוברות לגוף חי ונושם כשבמציאות הן לרוב נקודת ריכוז של גוף לא קיים או פיזיות פגומה.אין ספק שבשנה האחרונה הפך
Jack TML לאחד מאמני הרחוב האהובים עלי בגלל מה שכבר ציינתי לעיל ובגלל שבתכלס מדובר באמן מפוצץ בכישרון (מעורר קנאה והשראה בו זמנית), צנוע  שמכניס אותנו לעולם שלו אבל יוצא מהחדר ומשאיר אותנו שם לבד.

 

בשל היותי חברת פייסבוק וירטואלית שלו נחשפתי ל Notebook  שלו שמכילה אוצרות של טכניקה, פרספקטיבה יוצאת דופן וחדות תנועה החלטית וכאוטית בו בזמן. 
אחחח...אם רק הייתי יודעת לרשום כך!

 

 

 
 


 

כששאלתי אותו על תהליך היצירה כפי שהוא חווה אותו הוא ענה: "קשה, התהליך הוא סוג של ניסיון ותהיה תמידיים, לא לפחד להרוס, לא לפחד לעשות דברים חדשים או דברים מכוערים , גם אם הם ברחוב. קרה לא פעם שעשיתי עבודה ברחוב, לא אהבתי אותה אז קשקשתי עליה בעצמי והמשכתי ליד עבודה אחרת, סוג של התייחסות לרחוב כמו סקאצ' בוק גדול."
לפי התשובה שלו אפשר להבין שכמו רוב אמני הרחוב, האינטראקציה עם הצופה וקבלת ביקורת היא חלק מהותי מתהליך העבודה. ואין ספק שקשה להישאר אדישים לדמויות של ג'ק שנתקלים בהן ברחוב או ברשת בעיקר כי חלקם נראים כגרסאות שונות של דיוקן עצמי!


ג'ק במקור מישוב קטן בצפון הארץ, הוא התחיל לעסוק באומנות רחוב לפני כשבע שנים. בשנה האחרונה עבר לירושלים והחל להראות נוכחות ברחוב הירושלמי. במהלך השנים האחרונות Jack TML מנסה להבין איך מה שהתחיל בתור חיפוש עצמי של ילד טיפש, הפך להיות העיסוק העיקרי שלו, ובלי ספק, מה שהוא רוצה לעשות בהמשך חייו. אני מחכה לראות לאן עוד Jack TML  ייקח אותנו לטייל.

באוגוסט האחרון נערכה תערוכת היחיד הראשונה של ג'ק ""Jack and the meaningless show .  את הדמויות בתערוכה הציג ג'ק כ"אוסף של דמויות מנותקות מהקשר, צפות בחלל, מביטות החוצה אל העולם. אין להן מה להגיד או איך להגיב למה שהן רואות. הן סטטיות - הן רק ציור, הן לא מסוגלות לשנות שום דבר. הדמויות נמצאות על הגבול בין הקומי לטרגי, חלקן נמצאות במצבים מגוחכים אך כולן מתייחסות אל עצמן ברצינות קודרת, כמו העיסוק החסר משמעות אך ההכרחי שלנו במציאות ובעצמנו.


P.O.Vלפי ג'ק, שמו כאומן בדיוק כמו נושא התערוכה, הוא חסר משמעות, שם אקראי וסתמי שבו הוא חותם על עבודותיו שבע שנים. השם לא מתאים לו ולעולם הוא לא יכול לחתום בתורJack  ולהרגיש שזו אכן החתימה שלו. כך הוא שומר על עצמו כצד שלישי - מתנער מאחריות על היצירה, ללא יכולת "להגן על העבודה " או "לדבר בשמה".  אני חושבת שאומן הרחוב הוא לרוב צד שלישי גם ככה שכן מרגע שאתה שם את העבודות שלך ברחוב אתה מאפשר לצופה ריבוי פרשנויות חוץ מזה העבודות של ג'ק לא צריכות דובר, הן מדברות בעד עצמן. השם חסר המשמעות בעיני לא משנה את העובדה שהרגע בו יצירה יוצאת לעולם הוא עמוס משמעויות!
Jack TML

*Pics by Jack TML
To view more of Jack TML pics >
Flickr 

4D.Art

6 תגובות:

 1. פוסט מצויין, אמן נהדר

  השבמחק
 2. תודה! אכן, אמן מיוחד

  השבמחק
 3. יצאה כתבה טובה....תמונות אדירות

  השבמחק
 4. אחלה פוסט, שליחות ממש להפיץ מהכישרון הנפלא הזה של ג'ק למי שמכיר ולא מכיר

  השבמחק
 5. אני חושבת שזה חשוב לקדם אמנים מוכשרים ולהביא אותם לתודעה, זאת אחת הסיבות שהתחלתי לכתוב את הבלוג (:

  השבמחק

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...