6.8.12

//Oum Kul Tuv - אום כולטוב//


מאז ומתמיד הייתה לי הערצה לאמנים שחיים את היצירה שלהם, לא ממוסגרים בתוך מוסדות לימוד קונבנציונליים ומונעים בעיקר מאהבה אמיתית למה שהם עושים. אום כול-טוב היא בדיוק מסוג האמנים הללו, היא שוטפת בצבע כל דבר שהיא נוגעת בו ומדבקת באופטימיות קוסמית חסרת פוזה. 
היא מגדירה את עצמה אמנית רב-תחומית אוטודידקטית וזה בדיוק מה שהיא, החל מצילום, פוטושופ, ציורים על ציפורניים ועד שירה ומוזיקה, אום כול-טוב מציגה קשת רחבה של יכולות אומנותיים עם ביטוי אישי מובהק.

לפי אום כול-טוב מקור השם שלה מגיע מהביקורים שלה בסיני: 
"השם התחיל מהרומן שלי עם סיני. נסעתי לשם לא פעם כדי להתנתק ולהתבודד. בין שאר הדברים שהקשבתי להם, שמעתי גם את אום כולתום. ושם, בסיני, הייתי שרה אותה. חברה שלחה לי משבדיה פוסטר של אום ולפני השינה עלה לי השם- "אום כּוּלטוב"- האמא של כל הטוב. וכך אני באמת מרגישה. אני עשירה גם אם לא בכסף, אלא בשפע של דמיון ויצירתיות. אני מצלמת, שרה, מפסלת, מציירת ויוצרת עולם אינסופי, רב גוני שפורץ כהר געש. כל הטוב נמצא כבר סביבי ובתוכי וממלא אותי בעושר ואושר, מפרה ומחיה אותי."

פעם ראשונה שפגשתי בה הייתה ברחובות תל-אביב כשנגלו אלי דמויות מעוגלות, נשיות עם קווי מתאר בולטים מתפתלות על גבי דפים ממוחזרים בשחור ולבן. היצירות היוו עבורי תמונות חדשות ומרעננות בנוף אמנות הרחוב המקומית ומאז אני עוקבת עבודותיה בהנאה רבה.

אום כול-טוב ברחובות תל-אביב >>>


image via Artitectמאז שאני בלונדון אני נאלצת בעיקר להתעדכן דרך רשתות חברתיות ואין ספק שאום-כולטוב שופכת גלונים של צבע אל תוך פיד הפייסבוק שלי וגורמת לו להיות הרבה יותר שמח (וגם יוצר איזון נחמד מול כל הסטטוסים האינסופיים על המצב החברתי- פוליטי העגום בארץ). 
העבודות שלה לרוב מתמקדות  בנשיות חזקה ועוצמתית שמתבטאת בקווים ספירליים מעוגלים ומלאים בצבע. נראה שהיא מתרגמת את עולמה הפנימי, הרגשות והמחשבות לציורים מופלאים שלוקחים את הצופה כל פעם אל מסע אחר.

הנה חלק מהעבודות שלה בסטודיו >>>"הייתי, שוחה הרבה, סוג של בתולת ים אנושית וזה תורגם לציורים" - אום כול-טוב

אום כול-טוב לוקחת את המונח mixed media למחוזות חדשים כשהיא משתמשת כמעט בכל חומר זמין:
"מכחול דק, דיו, צבעי מים, אקריליק, רפידוגרפים, ארט ליין ועוד. כל משטח  קנווס, פנים, קירות ברחוב, גרוטאות וחפצים ישנים, משמשים אותי. מרבית הציורים מצוירים על ניירות ישנים, בני עשרות שנים ואף יותר, מספרים ישנים שמושלכים ברחוב. חומרים אותם אני מלקטת שנים רבות. אני מדביקה מגזרות של ציורים שצוירו בלורד שחור על עמודי ספרים ישנים שאני מוצאת ברחוב. הטקסט חסר משמעות, אך צורת האות והשפה ממנה נלקחה יוצרות חבור בין שפות. בילדותי, אבי עבד בבית דפוס ונהגתי לצייר על דפי ספרים פגומים" - אום כול-טוב


 

 ש לי שרביט של קסם ודמיון אינסופי, אני מנצחת על מקהלה של צבעים, דמויות והרבה פרטים, ואז נברא דבר ממעמקי נשמתי, אני קיימת בשביל ליצור והמכלול שבמכחול כמו גרגרי חול מהווים אותי כל פעם מחדש..."  אום כול-טוב בסטודיו שלה.
   
לאחרונה, אום כול-טוב שעד עכשיו שמרה על פרטיות מוחלטת וחשיפה מינימלית החליטה לשתף את הציבור ביצירות שלה ולהכניס אותם לעולמה המופלא בתערוכה שערכה בסטודיו שלה ברחוב אלנבי 94 קומה מינוס 1. התערוכה העצמאית שנערכה ביוני איפשרה לכל מי שמעוניין לבוא ולהתרשם מהעבודות ולרכוש יצירות בסכומים שפויים.
לפני שאתם מתבאסים שפספתם, אום כול-טוב עורכת פתיחה רשמית של הסטודיו ומכירה של מבחר עבודות ב- 10.8.12 (יום ו' הקרוב) וכולכם מוזמנים להגיע ולראות את היצירות הצבעוניות ומלאות הפרטים בלייב (:
זאת תהיה הזדמנות נפלאה לתמוך ביצירה ישראלית מקורית ולהציץ בארץ הנפלאות של האמא של כל הטוב.

אין ספק שעולם האינטרנט והרשתות החברתיות נותן פלטפורמה חדשה ונפלאה לאמנים כמו אום כול-טוב שאין בידם אפשרות ליח"צ ממומן או שאין להם רצון ללקק ישבנים כדי להציג בגלריות ותערוכות נחשבות. אני רק מאחלת לה שתמשיך לטפס למעלה ולהוכיח שעם עבודה קשה, התמדה ואהבה אמיתית אפשר להשיג כל דבר!

קליק לדף הפייסבוק שלה 
קליק ל Flickr


- 4.D.Art -

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...