19.6.13

'Wake Up' - Solo Exhibition by //UNTAY//


הרבה דברים מעניינים קורים בימים אלו בסצנת האמנות האורבנית בארץ ואחד מהם היא תערוכת היחיד המיוחדת של האמן/מעצב, בועז סידס,  UNTAY// aka// שנפתחת ביום שבת הקרוב (22.6). 

UNTAY, בוגר המחלקה לתקשורת חזותית ועיצוב גרפי של המכון הטכנולוגי בחולון, הפך בשנים האחרונות  לחלק בלתי נפרד מסצנת אמנות הרחוב בישראל וביסס את מעמדו כאחד האמנים הבולטים והפעילים לצד אמנים מוכרים כמו KLONE Yourself, FOMA, DIOZ. לא מזמן, הוא לקח חלק בפרויק החדש והמעולה  "צבעי בסיס" במסגרתו צייר על בסיס נטוש בצפון (בתמונה למטה). 


מכיוון שאני מתגוררת בלונדון בשנתיים האחרונות קשה לי לעכוב אחרי כל מה שקורה בארץ בתחום (בעיקר לאחרונה עם ריבוי היצירה הבא עלינו לטובה) וקורה לעיתים שאני פשוט מגלה אמנים כמו UNTAY דרך העולם הדיגיטלי ולא דרך רחובות העיר כפי שאני רגילה. כך או כך, משהו אחד תמיד נותר קבוע, כשאני רואה עבודות שגורמות לי לקנא ביוצר או קוראת על קונספט שגורם לי לחשוב "איך לא חשבתי על זה" - אני יודעת שזה טוב. לא מפתיע שהשנה "כלכליסט" בחרו בו לאחד מ-30 האמנים המבטיחים בארץ.

כשהוא לא מצייר על קירות הוא מצייר על סוגי משטחים אחרים החל מקרשים, דיקטים וקרטונים ועד לרהיטים וחפצים ישנים. השילוב בין חייו הקודמים של החומר והזכרונות שהוטמעו בו יחד עם היצירה החדשה יוצרים משמעות חדשה המספרת סיפור ויזואלי. היצירות שלו מתאפיינות לרוב בצבעוניות רבה, נזילות צבע, טיפוגרפיה, צורות גיאומטריות, שכבות על שכבות ומעברים חדים בין שרבוטים וסקיצות מחד לפרטים מדוקדקים מאידך. כל אלו מתמזגים לכדי יצירה המשאירה לצופה פתח לדמיון ופרשנות אישית ומזמינה אותו לקחת חלק ממנה.
 'WAKE UP'- פסקול ויזואלי

כל היצירות בתערוכה יציגו את התהליך הפנימי, האישי והאמנותי, שסידס עבר במהלך השנה האחרונה. הקונספט העומד בבסיס התערוכה נולד במקרה, כשבמהלך אחד משיטוטיו הליליים ברחובות צדה את עינו ערמת תקליטים ישנים שהושלכה לרחוב. מאז, המשיך ללקט ולאסוף מאות תקליטים לחומרי גלם, רבים מהם הגיעו בזכות התגייסות רחבה של אמנים, צלמים ומתעדי אמנות רחוב בת"א ששמחו לסייע לפרוייקט. בעיני זה נפלא שבלוגרים ומתעדי אמנות רחוב לא רק כותבים ומתעדים אלא תורמים באופן ממשי לקידומה!

בתערוכה, UNTY לקח את 20 השירים מתוך 20 האלבומים להם הייתה ההשפעה הרבה ביותר על תהליך ההתבגרות האישית והאמנותית שעבר בשנים האחרונות והפך אותם ליצירה ויזואלית מורכבת - 20 יצירות שכל אחת היא פרשנות אישית שלו לאותו השיר. הפסקול המגוון של התערוכה הוא גם הפסקול של דור ה-X, כל אלו (כמוני) שנולדו בשנות ה-80 וחיים כיום בעידן טכנולוגי, עמוס במידע וערכים סותרים אך עדיין יכולים להתרפק על הימים בהם השתמשנו בטלכרט כדי להרים טלפון לחבר בצבא והיינו צריכים להכניס שורת קוד כדי להפעיל את מערכת הDOS במחשב כדי לשחק DAVE. 

כדי לספק למבקרי התערוכה חוויה יותר רחבה וחשיפה אל ההשראות והשירים הנבחרים, לצד כל ציור יוצג קוד סריקה שדרך כל סמארטפון, בשילוב עם אוזניות, ישלח את הצופה לאתר ייעודי שבו יושמע כל שיר ושיר ספציפי, מלווה במילים ופרטים נוספים על כל עבודה.

טעימות מהעבודות שיוצגו בתערוכה >>>

פרומו התערוכה >>>אם אתם פנויים בשבת (ברור שאתם פנויים), זאת הזדמנות נפלאה ליהנות מאמנות מעולה, אווירה טובה ועל הדרך לתמוך באמן שעוד יגיע רחוק! 

ערב הפתיחה יכלול תקלוט לייב של ניר גורלי מקול הקמפוס, אלכוהול להמונים (תמיד טוב) והדפסים במהדורה מוגבלת.

קליק לדף הפייסבוק שלו
קליק לאיוונט בפייסבוק
קליק לטמבלר 

-4.D.Art-

2 comments:

 1. אנונימי19.6.2013, 23:24

  אחד האמנים הבולטים ?
  מישהו חי בסרט פה, אולי הוא בולט בפייסבוק אבל לא ברחוב

  השבמחק
 2. , פוסט נהדר, תודה דידי, בהחלט מצפה לתערוכה
  מתי

  השבמחק

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...