24.4.14

The Times They Are A Changin


אתם מריחים את זה? ולא אני לא מדברת על הפריחה. ריחות של שינוי, כאלה שמביאים איתם דברים טובים, שמשבשים דפוסי התנהגות ישנים, שמסירים אבק מעל בובות פורצלן קריפיות ומחדירים תרבות חדשה. מאז שחזרתי לארץ אני מריחה את הריח הזה, ריח של שינוי מחשבתי וחברתי בסצנת האמנות, גל חדש ומרענן. דרך אירועי המכירה המגניבים של לה קולטור שמציעים אמנות ברת השגה, שיתופי הפעולה המעניינים של ברים כמו השפאגט, קזינו סאן-רמו והפסאז' ועד לפתיחתן של עוד ועוד גלריות שהחליטו לשנות את כללי המשחק, להשאיר את הפלצנות מחוץ לדלת ולייצר עולם מקביל לברנז'ת האמנות התלאביבית בו גם לאמני רחוב ואמנים בתחילת הדרך יש מקום. 
הנה 3 מהן, מהכי חדשה ועד לזו שנפתחה לפני חודשיים:

1. גלריה משונע
אז אם מדברים על שינויים ושינועים, ממש מחר נפתחת גלרית 'משונע' שזכתה הבוקר לכותרת מטורפת ולא שיגרתית ב'הארץ' - "האם גלריית משונע תשנה את עולם האמנות בישראל". אחרי שביקרתי שם היום אני חייבת לציין שתכלס, יש מצב. 
הגלרייה הוקמה ע"י שני אמנים מנוסים ומוכשרים, אנטון אברמוב ואורן פישר, שבעצם החליטו שאם אני לי מי לי. הם התלבשו על חלל נטוש בבניין שמיועד להריסה ברחוב הרצל ובמשך כמה חודשים שיפצו אותו בעצמם מחומרים קיימים. המקום הוא בעצם חלום אורבאני של הרבה אמנים, מעצבים וחולמים (כמוני למשל) - מרחב תעשייתי ענק עם מקום לסטודיו, משרד וחלל תצוגה למכירה - חופש לעשות מה שבא ולהציג את מי שבא. גלריה שמנוהלת על-ידי אמנים עבור אמנים - can't be better than that. אגב, את הלוגו המעולה עיצב Signor gi שגם מציג בגלריה יחד עם חברים רבים וטובים.

הפתיחה החגיגית מחר ב- 12:00| הרצל 112 | 40 מטובי האמנים בסביבה| פרינטים | מיוזיק | ואחלה וייבס |
תבואו. תפרגנו ותביאו ארנק!   קליק לאוונט בפייסבוק.

שנייה לפני שהם הופכים לדבר הבא והגלרייה מתמלאת באנשים (טפו טפו) הרבצתי כמה שוטים:

 הגלריסטים הטריים. אורן פישר ואנטון אברמוב. עייפים אך מרוציםזה האזור האהוב על אנטון בגלריה. בהמשך יוקרן חלל הגלריה על גבי מסך LCD התלוי על דלת השירותים להנאת היושבים >>>
הכניסה לחלל האחורי


עבודות ברזל של אנטון
החברים של דיאוז ממתינים בסבלנות

.טעימה מהעבודות שיוצגו החל ממחר. ניצן מינץ, אורן פישר, עדי סנד, סיגנור ג'י

2. פחות מאלף
מוקדם יותר החודש נערכה הפתיחה החגיגית של החנות/ גלריה 'פחות מאלף' ששמה לה למטרה להנגיש אמנות לעם ולאפשר לכולנו לרכוש אמנות איכותית במחיר שלא עולה על 1000 דולרס. על המיזם המבורך אחראים צוות מוכשרים, אביה בן- דוד, אלי אדרי ודפנה להב וכך הם מתארים את המקום "החנות, בניגוד לגלריות לא מכוונת כלפי תערוכות. במקום היא בית לאמנות טובה, מאמנים מבוססים או בתחילת הקריירה שמוכרים את היצירות שלהם במחירים סבירים בהחלט עד נמוכים למדי. האמנות כמוצר נהפכת למשהו חיובי לחלוטין. היא נגישה לקהל, היא ייחודית".

פחות מאלף, אברבנל 60, פתוח בשעות: 11:00-20:00.


3. בתוך הקופסא הכחולה - גלריה 3361
ממש ליד נפתחה חודש שעבר (מרץ) גלריה נוספת - גלריה 3361 -  אם אפשר להגדירה גלריה, לרוב גלריה מוגדרת כחלל להצגת יצירות אמנות ובמקרה הזה החלל הוא בעצם מרחב ציבורי. מדובר במלבן כחול המצויר על קיר ברחוב 3361 פינת רחוב המחוגה בפלורנטין עליו מוצבת מדי יום עבודת אמנות שונה להנאתם של העוברים והשבים. הסיכון העיקרי הוא כמובן שהעבודה תלקח אבל היי, מדובר בפרט שולי לצד הגאונות שבדבר - גלריה בלי שכירות, בלי עובדים, בלי חלל ובלי האינטרס הזה שכולם בקטע שלו - כלכלי. גלריה שלוקחת את המושג אמנות רחוב למחוזות חדשים. אני אגב הייתי בוחרת במלבן שחור (:


-4.D.Art-


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...