3.6.15

רחובות נתניה הפכו לגלריה אורבנית ענקית // Netanya's Street Art Project 2015כן כן, קראתם נכון נתניה (המקום הזה שנמצא 25 דק' צפונית לת"א). וכן, אני יודעת שצמד המילים "גלריה אורבנית" הפך להיות קצת מאוס בשנים האחרונות אבל אני סבורה שהפעם אין תיאור מתאים יותר. סוף סוף עירייה אחת העזה להסיר את הכפפה, ללכלך את הידיים בבירוקרטיה המתסכלת, להסתכל קדימה, לפתוח את הראש ולאפשר לאומנים מוכשרים לכסות בניינים אפורים במרכז העיר באומנות ובכך לשדרג משמעותית את חזות העיר ולהפיח בה חיים חדשים!

תסלחו לי על ההתרגשות אבל בתור מי שנולדה בעיר הזאת לא יכולתי שלא להתמלא גאווה על היוזמה והפתיחות, בייחוד לאחר שבשנה האחרונה נוכחתי לדעת כמה קשה להזיז פרויקטים אומנותיים כשזה תלוי בגורמים בעיריות השונות.

בתאריך 17 למאי במסגרת פסטיבל "עיר פוגשת מוזיקה ואומנות", עיריית נתניה שבראשה מרים פיירברג בשיתוף עם ארגון Artists 4 Israel, פצחו בפרויקט גרפיטי מרשים במסגרתו נעשו ציורי קיר ענקיים במרכז העיר בדגש על ציר הרצל והשוק העירוני (שוק נתניה המפורסם). מטרת הפרויקט היא להפוך את מרכז העיר לגלריית חוצות צבעונית שתמשוך אליה תיירות מכל העולם וכמו כן, תהווה מתיחת פנים ותדבר לקהל צעיר יותר - אין ספק שמרכז העיר זקוק לזה. 

לדברי ראש מנהלת מרכז העיר, עלוית פרוינד: "זו הפעם הראשונה שאמנים יציירו על גבי מבנים שלמים ברחובה הראשי של העיר. המבנים ייצגו את הזרם האמנותי החדש של ציורי הגרפיטי וישמשו כמסלול סיור תיירותי בו יוכלו המבקרים במרכז העיר להיחשף לסוג אמנות חדשני".

אז נכון שגרפיטי הוא לא בדיוק "זרם אומנותי חדש" (התחיל בארה"ב בשנות ה-60 ויש אף שיגידו בימי קדם) אבל הוא חדש לתושבי נתניה שבעקבות הפרויקט יוכלו להחשף לגרפיטי ואומנות רחוב. 
מלבד האומנים שהטיס לכאן הארגון (רובם מארה"ב ואירופה), לחגיגה הצטרפו גם כמה אומנים ישראלים ביניהם MAS972 ועדי סנד שלאחרונה מוציא את הקופסונים לטיולים מחוץ לבועה.

אז עד שיצא לכם לקפוץ לעיר או להצטרף לאחד הסיורים שאערוך במסגרת הפרויקט (פריקסה עלי!), אתם מוזמנים לשטוף את העיניים עם כמה תמונות שיצא לי לצלם השבוע. 

Amazing work by Chemis (Dimitrij Proskin)

Pariz One 
ספלאש צבע על בניין 8 קומות באמצע העיר. Artists: They Drift

Pariz One + Artistic duo Telmo Miel
Work by They Drift


Work by Spoke Brillor

Beautiful piece by Odeithאוכל טריפוליטאי מעולה, סנדוויץ' טוניסאי הכי טעים בארץ ו...גרפיטי (: 
השתלטות אומנותית על מתחם שוק נתניה. TBC... 

Work in progress - Costow

נציגות ישראלית MAS972
הקופסונים של עדי סנד עושים את נתניה 
נינה וקופסון באטמן 


BASE23


BASE23

הפרויקט מתוכנן להיערך מדי שנה ולכלול אמנים ופעילויות נוספות. תמונות ופרטים נוספים יועלו בקרוב אז Stay tuned...
מוזמנים לעקוב גם אחרי האינסטה של הבלוג 4dartblog@


-4DArt-

תגובה 1:

  1. אנונימי19.8.2015, 11:38

    יוזמה נהדרת ומרוממת נפש. דוב צור, תלמד ותעשה משהו יפה, לחזות מרכז העיר ראשון לציון!

    השבמחק

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...