20.9.15

אפריקה שלו, סוזי שלהם והתענוג שלנו

כשגלעד כהנא מחליט להשיק את האלבום החדש שלו במופע אומנותי מרהיב ולהפוך 17 חדרים לעולמות קטנים שנותנים פרשנות ויזואלית רב חושית ל17 השירים המופיעים באלבום - מוצאים בייביסיטר, נערכים לטרוף ופשוט מגיעים.

ב16.9 פרסם כהנא בעמוד הפייס שלו סרטון בו רואים אותו מתרוצץ במבושיו במוזיאון ת"א (אין ספק שזה גרם לאמנות המוצגת שם להראות לרגע יותר מרגשת), הסרטון, שזה עד כה ל 22 אלף צפיות, היווה טיזר סנשואלי המבשר על מופע ההשקה הקרב ובא. אני לא אשקר ואומר שלמרות הפיקסלים שמרקדים באזור חלציו צפיתי בו מספר פעמים מכובד.


המופע נערך בסופ"ש האחרון במתחם סוזי'ס - מתחם אמנות קולקטיבי שממוקם בקומה השלישית בבית רומנו. כל שיר באלבום החדש ומחודד "אפריקה שלי" קיבל חדר (סה"כ 17 חדרים) בו עבר טרנפורמציה והתגלגל ליצירה בהשראתו או כפי שכהנא תיאר "החדר נולד בהשראת השיר אך המשיך הלאה לחיים משלו. זו לא הופעה - זו אורגיה של יצירה חדשה בעקבות האלבום." ואין ספק שכל מי שהצטופף במסדרונות הסוזי'ס הרגיש שהוא במעין אורגיה דביקה ומהבילה של תרבות, אבל בקטע טוב.

50 אמנים מובחרים השתתפו בפרויקט, כל אחד ביטא את הפרשנות שלו דרך מדיום שונה: אמנות פלסטית, ריקוד, איור, טקסטיל, וידאו, הדפס ועוד חיות מוזרות ומשונות. בכניסה לכל חדר היה תלוי פוסטר עם שם השיר והדפס - כולם בעיצובו של המוכשר התורן - טל סולומון ורדי. כל הסיפור הזה פשוט גורם לך להרגיש כמו ילד קטן שרק מחכה לראות איזה צעצוע פלסטיק זול יצוץ בביצת הקינדר שלך, מה יביא איתו החדר הבא, איזו הזיה מחכה שם. בחדר אחד קירות מכוסים גרפיטי ובחדרון קטן בקצה כהנא בסשן מוזיקלי טנטרי כשדגל עם גרזנים מאחוריו, בחדר נוסף זוגות סוטרים אחד לשני ואילו באחר אור אדום ומערכת חורי הצצה קטנים לקטעי וידאו מאחד הקליפים. ממש כמו להציץ לתוך בתים בבניין מתפרק בדרום תל-אביב.

אם החום הכריע אתכם והספה עשתה לכם יותר מדי נעים, הנה כמה תמונות שיעבירו לכם קצת מאווירת הג'ונגל האפריקאי שהלך שם.טריקים להישארות בהווה. עיצוב: טל סולומון ורדי

עומדים בתור, ממש אירופה כאן


להקת המחול של מריה קונג. נכנסים לקצב אפריקאי

בחדר הגרידי הקהל מפסיק להיות צופה והופך להיות חלק פעיל במופע. מועברת אליו השליטה בפסקול המתנגן ברקע בעזרת כדורים קסומים ושקפקפים שמוסיפים תווים בהתאם למיקום שלהם על הגריד.


 
פיפ שואו פריזאי. פרט מהחדר שעיצב גיא פיטשון

מילים מפורקות. ניצן מינץ


רות סוף.

-4DArt-

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...