17.12.15

אירועי אמנות מומלצים 17-24.12 // Feed Your Soul


ציור: רותם מנור
מה: "א' אייקון, ב' זה בולד" - תערוכת קונספט ראשונה מסוגה שמוקדשת למושגי יסוד בעיצוב גרפי על פי אותיות הא'-ב'. ביום ראשון האחרון נפתחה במוזיאון בת-ים תערוכה מדוברת ומעניינת המבקשת להנגיש את מושגי העיצוב הגרפי לקהל הרחב דרך עבודותיהם של תלמידי המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר. התערוכה המאורגנת כלקסיקון מושגים, סטודנטים משנים אקדמיות שונות, במחלקה לתקשורת חזותית, בשנקר, מציגים מגוון עבודות במדיות שונות ברוח האלף בית של עיצוב גרפי. התערוכה תציג מבט מקיף על התחום הנקרא "תקשורת חזותית", תוך פריטתו למושגי מפתח שימושיים. אלו נאצרו וכונסו בסדר אלפביתי והמבקרים יזכו לחוויה של שיטוט במרחב תלת־ממדי של מילון מושגים.
מתי: ג', ה': 16:00-20:00, ו', ש': 10:00-14:00. התערוכה תינעל בתאריך 9.1.
איפה: מובי-מוזיאוני בת ים, סטרומה 6, בת ים.

מה: "טעם טוב" - תערוכה קבוצתית חדשה שבוחנת את עולם הציור בסוף המחצית הראשונה של המאה העשרים ואחת, את הקומפוזיציות, המרקמים, הסגנונות, ההיסטוריה ועוד. תערוכה מומלצת שמציגה את פרשנותם של 19 אמנים שונים בחלל אחד כשמרכז מהדהדת השאלה "מהו טעם טוב?".
*ביום רביעי הקרוב יערך שיח גלריה מיוחד בתערוכה בהנחיית ליאור ווטרמן ובשיתוף אוצר התערוכה בועז ארד והאמנים המציגים.
מתי: א'-ה' 13:00 – 20:00, יום ו' 10:00 – 14:00, יום שבת 11:00 – 14:00.
שיח גלריה - יום רביעי, 23.12 בשעה 20:00
איפה:גלריית המדרשה – הירקון 19 ת"א.

מה:  תערוכת מכירה למען ספריית גן לוינסקי. בתערוכה יימכרו עבודות של למעלה ממאה אמנים, יידועי שם לצד אמנים צעירים ועולים, במחיר אחיד של 1500 ₪ לעבודה! זוהי הפעם החמישית שהפרויקט הזה מתקיים כשההכנסות מהמכירות הינן למעשה מקור המימון המרכזי לפעילות הספרייה ומאפשרים את פעילותה השוטפת. כיום הספרייה כוללת מרכז תרבות וחוגים לילדים, מרכז למידה, קבוצות העצמה לבני נוער, אנסמבל תיאטרון של פליטים, הרכבים מוזיקליים של חברי הקהילות השונות ואוניברסיטה קהילתית אשר מופעלת ומנוהלת על ידי חברי הקהילה.
מדובר בהזדמנות מעולה לחדש את האמנות בבית במחיר שווה וגם לעשות מעשה טוב על הדרך!
מתי: התערוכה תוצג ליומיים בלבד-  שישי-שבת, 18-19.12.2015, 11:00-18:00
איפה: ״מקום לאמנות״, שביל המרץ 6, קרית המלאכה, תל אביב.


מה: על רקע "השרדות" ו"האח הגדול" ששוטפים כרגע את המסכים שלנו קמה תערוכה חדשה בגלריית המשכן בית מאירוב - "חשופים - הרעב לפרסום ותהילה" - זו התערוכה השלישית החותמת את סדרת התערוכות העוסקות ברעב הבלתי ניתן לסיפוק שהוא תולדה של תרבות הצריכה של החברה המערבית והקפיטליסטית. החל מאובייקטים נחשקים שהפכו לצורך, תופעת הבדידות שיוצרת רעב לחברה ועד רעב להצלחה, לתהילה וליותר ההופכת את אי ההסתפקות לתופעה תרבותית.
מתי: התערוכה תוצג עד התאריך 30.1.
איפה: גלריית המשכן בית מאירוב, רח' הרצפלד 31, חולון. טל: 03-6516851.

מה: עיצוב ואיור טורקי, יש דבר כזה? מסתבר שכן! שישה מטובי היוצרים בזירת העיצוב והאיור הטורקית העכשווית יגיעו להתארח במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל במסגרת 'שבוע העיצוב הטורקי' שמתקיים בשיתוף עם אגף קשרי תרבות ומדע, במשרד החוץ הישראלי. במסגרת האירועים "טורקיש דילייט", תתקיים ביום שלישי ה- 22 לדצמבר סדרת הרצאות שתהיה פתוחה לקהל הרחב.
מתי: יום שלישי ה-22 בדצמבר, 10:00-13:00
איפה: אודיטוריום 222, קומה 8, בצלאל קמפוס הר הצופים ירושלים.

מה: את המשבצת האלטרנטיבית תופסת הפעם תערוכה מיוחדת שמזמינה אתכם ליהנות משילוב קטלני - פיצה וסרט. הקונספט הייחודי של התערוכה יציג עבודות של אמנים ומאיירים מובילים בסצנת הרחוב על גבי מגשי פיצה!  בפתיחה האומנים יחשפו לראשונה את המסתתר בתוך מגש הפיצה ויציגו את יצירותהם ובמקום יחולקו משקפי תלת מימד לצפייה בוידאו ארט תלת מימדי שיוקרן באווירת סרטי B-MOVIES.
מתי: פתיחה: יום שבת 19.12 בשעה 19:00. התערוכה תוצג עד התאריך 21.12.
איפה: ספוטניק בר, אלנבי 122 ת"א.

מה: "ברזל וחלודה - סיפור אהבה" - תערוכה בה ברזל הוא החומר המחבר בין שלושה אמנים שחוקרים וחווים אותו דרך צילום ופיסול.
הפסל הערבי מרמלה, ניהאד דביט יוצר בחוטי מתכת. ביצירות הפיסול שלו הוא בורא עולם שלם של דימויים חיים, אווריריים, כמעט שקופים, כשהוא תוחם את החלל בחוטי הברזל שלו. בעבודות הצילום של האמנים מירי עמיר וארנון אורבך ניתן לראות את השפעות הזמן על הברזל, הנגרמות ע"י הטבע, ללא התערבות האדם. עבודת הצילום חושפת בפני המתבונן עולם שלם שנוצר ע"י כוחות כמו : זמן, חמצן ומים.
מתי: ב'-ד' 10:00-17:00, ה' 10:00-21:00, ו' ושבת 10:00-14:00.
*ביום שישי הקרוב, 18.12 - יתקיים מפגש אמן בגלריה. ניאד דביט, פסל חוטי הברזל יפסל בגלריה, לעיני המסיירים, ויעניק חומרים והדרכה למעוניינים להתנסות.
איפהרחוב אילת 10 תל-אביב יפו.
מה: תערוכת המיניאטורות "”micro art". אם אתם חובבי מיניאטורות מדובר בתערוכת חובה! "מיקרו ארט" הינה תערוכה נודדת של שיאן גינס, ווליארד ויגאן, שמפסל יצירות של אייקוני תרבות וספרות בגודל אלפית המילימטר על ראש סיכה או בקוף המחט. את היצירות ניתן לראות רק מבעד לעדשות המיקרוסקופים, שפזורים בחלל התערוכה.
ויגאן הבריטי יצר עולם ממוזער וקסום של גיבורי אגדות ילדים; סינדרלה ואחיותיה המרושעות, כיפה אדומה, פינוקיו ויצירות נוספות: כדור הארץ, ציפור שיר והטאג' מאהל הקטנים שנעשו בעולם.
על כל יצירה הוא עובד בין חודשיים לשלושה חודשים, ובכדי לפסל בממדים של אלפית המילימטר (מיקרון), הוא משתמש במיקרוסקופ ואזמל כירורגי שבעצמו כמעט ואינו נראה לעין.
מתי: חמישי: 17:00-20:00, שישי: 10:00-14:00, שבת:   10:00-20:0. התערוכה פתוחה עד ה 31.1.
איפה: רח' אלעזר 12 פארק שרונה ת"א, מבנה 105, קומה שנייה – נגיש לנכים.
עלות כניסה: (תשלום מגיל 4 ומעלה)
מבוגר: 30 ש"ח | ילד: 20 ש"ח
כרטיס דיגיתל / חייל / סטודנט / אזרח וותיק: 20 ₪


Feed Your Soul!

-4DArt-אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...